:: آشنایی با انجمن اخبار سمینارها و کارگاهها جوایز کمیته ها کتابهای اعضا موزه انجمن آلبوم تصاویر مراکز مرتبط ::
بخش‌های اصلی
::
FAOPS 30th Anniversary eBook

phypha journal

phypha journal

خبرنامه
IMAGE
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
Physiology Report
AWT IMAGE
:: مراسم نکوداشت استاد دکتر فرشته معتمدی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱/۱۹ | 

در مراسمی که چهارم اردیبهشت ماه در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور دکتر محمد آقاجانی رییس دانشگاه و جمعی از اساتید، مدیران، چهره های برجسته علمی، پزشکی و دانشگاهی کشور و دانشجویان برگزار شد، از خدمات افتخار آفرین دکتر فرشته معتدی استاد برجسته دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

دکتر محمد آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم با اشاره به این که الگو سازی و معرفی نحوه فعالیت های علمی و اخلاقی اساتید برجسته به جوانان می تواند در آینده کشور و دانشگاه موثر باشد، گفت: نکوداشت مفاخر و قدر شناسی از مقام اساتید فرهیخته دو وجه تمایز دارد؛ این سنت حسنه از یک سو قدردانی از تلاش های ارزشمند اساتیدی است که سالیان متمادی خدمات ارزنده ای انجام داده اند و چراغ علم ودانش را روشن نگاه داشته اند و از سوی دیگر الگوقراردادن اساتیدی چون دکتر معتمدی، دانشجویان و اعضای هیات علمی جوان دانشگاه و کشور را به سمت کسب علم و دانش و ارتقای سجایای اخلاقی سوق می دهد.

دکتر معتمدی افتخار دانشگاه است

رییس دانشگاه دکتر معتمدی را نماد علم  فیزیولوژی در کشور دانست و گفت: نام دکتر فرشته معتمدی در عرصه های داخلی و خارجی با رشته فیزیولوژی عجین شده است و ایشان یکی از افتخارات علمی دانشگاه و کشور هستند.

وی شاگردی استاد دکتر معتمدی را یکی از افتخارات دوران تحصیل خود ذکر کردو گفت: تحصیل در بالاترین مقاطع علمی و برجسته ترین دانشگاهها از جمله افتخارات استاد معتمدی است.

رییس دانشگاه با بیان این که دکتر معتمدی همواره جویای علم است و خود را دانشجو می داند، گفت: روحیه کسب علم  و ارتقا مهارت در هر مقطع و جایگاهی از سوی این استاد فرهیخته درس بزرگی برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور است.

دکتر آقاجانی توجه به آموزش و پژوهش را یکی از درخشنده ترین صفات دکتر معتمدی  دانست و خاطرنشان کرد: نگاهی به زندگی این استاد توانمند بیانگر این مهم است که ایشان توازن مناسبی را در حوزه پژوهش و آموزش ایجاد کرده اند، زمانی که به فعالیت های علمی و پژوهشی می پرداختند هرگز از تربیت دانشجویان غافل نبوده و وظیفه استادی را نیز به نحو احسن انجام می دادند.

 رییس دانشگاه در خاتمه اظهار امیدواری کرد که سایه استوار و بالنده  این استاد دانشمند برجامعه علمی و دانشگاهی هم چنان برقرار باشد.


فروتنی در عین بزرگی یکی از بارزترین ویژگی های دکتر معتمدی

در ادامه این مراسم دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه  نیز در آیین تجلیل و نکوداشت دکتر فرشته معتمدی با اشاره به سجایای اخلاقی این استاد فرهیخته گفت: مهمترین ویژگی برجسته ای که از استاد معتمدی آموختم، فروتنی در عین بزرگی است، ایشان مدافع انسانیت، اخلاق و نماد فروتنی در محافل علمی هستند.

دکتر زرقی با اشاره به این که دانشگاه در سالهای آتی به سمت دانشگاههای متمایز حرکت می کند، خاطرنشان کرد: طبق مطالعات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۱۰ نقطه در راس قله های علمی  قرار دارد، که یکی از این قلل مرکز تحقیقات علوم اعصاب به مدیریت دکتر فرشته معتمدی است.

وی در ادامه از طراحی  گرنت دکتر فرشته معتمدی به پاس قدردانی از زحمات ایشان توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد و اظهار امیدواری کرد که  اختصاص این گرنت هر ساله با نام این استاد فرهیخته تداوم داشته باشد.

نام دکتر فرشته معتمدی در راس محافل علمی

دکتر مسلم بهادری رییس علوم پایه فرهنگستان علوم پزشکی نیزدرسخنانی با تقدیر از برگزارکنندگان مراسم نکوداشت استاد دکتر فرشته معتمدی، اظهار داشت: افتخار می‌کنم در مرکزی فعالیت می کنم که دکتر معتمدی به عنوان اولین بانوی متخصص، عضو پیوسته و دائم این فرهنگستان است.

وی گفت: استاد چهره شناخته شده علمی کشور و منطقه هستند، نام ایشان در راس محافل علمی و افتخار ملت ایران می درخشد.

دکتر بهادری، استاد معتمدی را آموزگاری دلسوز و بی بدیل معرفی کرد و به فعالیت های وی نظیر انتشار کتاب تاریخچه فیزیولوژی در ایران، کسب نشان درجه اول دانش از ریاست جمهوری، سردبیری چندین مجله بین المللی و ... اشاره کرد.


تقدیر از دکتر معتمدی تقدیر از علم و دانش است

دکتر واعظ مهدوی استاد دانشگاه علوم پزشکی شاهد نیز در این مراسم تقدیر از دکتر معتمدی را تقدیر ازاندیشه، توسعه وطن و پیشرفت علمی عنوان کردو افزود:  دکتر معتمدی خدمتگزار علم و دانش هستند و هیچ کشوری بدون عبور از جریان های علمی نمی تواند به توسعه دست یابد.

وی ادامه داد: نکوداشت مقام استاد نوعی تقدیر از علم است و گرامیداشت مقام عالم رتبه ی ویژه ای نزد پروردگار دارد.

به گفته دکتر واعظ مهدوی: دکتر معتمدی سمبل اندیشه های دراز مدت است، چرا که وی همواره آینده نگری را سرلوحه کار خود قرار داده و منافع دراز مدت را به منافع کوتاه مدت ترجیح می دهند.

دکتر معتمدی مبدا و آغاز گر تحولی شگرف در حوزه  علوم اعصاب

در بخش دیگری از این مراسم دکترسعید سمنانیان استاد دانشگاه تربیت مدرس نیز شاگردی دکتر معتمدی را مایه افتخار ذکر کرد و گفت: این استاد فرهیخته گنجینه ای گرانبها و کم نظیر هستند.

وی یکی از رموز موفقیت دکتر معتمدی را پرکاری ایشان دانست و خاطرنشان کرد: علوم فیزیولوژی و اعصاب پیش از حضور و پس از حضور دکتر معتمدی تحولی چشمگیر داشته است، وی مبدا و آغاز گر تحولی شگرف در حوزه  علوم اعصاب است.

علاقه به جوانان و وطن پرستی یکی دیگر از خصوصیت های دکتر معتمدی بود که دکتر سمنانیان به آن اشاره کردو گفت: اگر دکتر معتمدی را مادر فیزیولوژی و علوم اعصاب بنامیم تعریف گزافه ای نکرده ایم.

 دکتر سمنانیان با تاکید بر این که هیچ جامعه ای بدون برقراری ارتباطات گسترده بین المللی رشد نمی کند، به توان بالای دکتر فرشته معتمدی در راستای  برقراری تعاملات علمی بین المللی اشاره کرد.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر کیاسالاری معاون پژوهشی دانشگاه شاهد با اشاره به ابعاد برجسته شخصیتی دکتر فرشته معتمدی گفت: ابعاد ویژه شخصیتی این استاد فرهیخته تنها  در علم و علوم پزشکی خلاصه نمی شود.

وی راه اندازی مقطعph.d فیزیولوژی در ایران را نشان از آینده نگری دکتر معتمدی دانست و گفت: دکتر معتمدی در جنبه های مختلف اخلاقی نماد خشوع و تواضع هستند، ایشان به جامعه علمی آموختند که علم و دانش ثروت است و این ثروت تنها متعلق به یک فرد نیست و باید گسترش یابد.

دکتر رشیدی پور استاد دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در این مراسم جدیت، سخت کوشی، مردم داری و وطن پرستی را از جمله سجایای اخلاقی دکتر معتمدی ذکر کردو به فعالیت گسترده علمی، منطقه ای و بین المللی این استاد فرهیخته دانشگاه اشاره کرد.


تربیت دانشجویان بااخلاق و توانمند، افتخار دکتر معتمدی

استاد دکتر فرشته معتمدی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حضور اساتید و دانشجویان یکی ازمهمترین دستاوردها و افتخارات سالها تلاش خود را تربیت دانشجویانی توانمند و بااخلاق  دانست.

وی به حاضرین در مراسم توصیه کرد که هرگز در مقابل ناملایمات و سختی ها مایوس نشوند و همواره صبوری را پیشه راه خود کنند.

دکتر معتمدی در ادامه از تمامی افرادی که در دستیابی به این موفقیت نقشی داشتند قدردانی کرد و این مهم را مدیون همکاران دلسوز و خانواده خود دانست.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  با اشاره به تاریخچه راه اندازی مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه، این مرکز را یکی از شاخص ترین و با افتخارترین  مراکز علمی کشور معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به پاس زحمات دکتر فرشته معتمدی دو واحد مجموعه آزمایشگاههای تحقیقاتی  در مرکز تحقیقاتی علوم اعصاب بنام ایشان نامگذاری شد.

پروفسور فرشته معتمدی پژوهشگر علوم اعصاب و عضو فرهنگستان علوم پزشکی است. وی رئیس کنونی مرکز تحقیقات علوم اعصاب علوم پزشکی شهید بهشتی است. او پس از تحصیل فیزیولوژی در دانشگاه تهران در سال ۱۹۷۸از دانشگاه کلمبیای آمریکا فارغ التحصیل شد و هم‌اکنون از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌باشد.

دکتر معتمدی استادی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ریاست بخش فیزیولوژی این دانشکده برای حدود پانزده سال، برترین زن مترجم سال در سال ۱۹۸۹،  بهترین زن دانشمند سال در سال ۱۹۹۳، استاد برگزیده سال توسط وزارت بهداشت در سال  ۱۹۹۹،  محقق برگزیده سال در سال ۲۰۰۰،  دریافت نشان دولتی درجه سه پژوهش از رییس جمهور در سال ۱۳۸۳، رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه شهید بهشتی از سال ۲۰۰۰، ۸. رئیس فدراسیون آسیایی اقیانوسیه ای علوم اعصاب در سال۲۰۰۲تا ۲۰۰۴،  رئیس انجمن فیزیولوژیستها و فارماکولوژیستهای ایران از سال ۱۹۹۲تا سال ۲۰۰۲،  سردبیر مجله فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران و انجام تحقیقات متعدد و نگارش مقالات و کتابهای متعدد در زمینه فیزیولوژی را در کارنامه درخشان خود دارد.

دفعات مشاهده: 362 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 3919